2017 Meme Kanserinde ribociclib palbociclib

Bu yazımızda henüz ülkemizde olmayan bir ilaç olan ribociclib hakkında birkaç yazı paylaşacağım.
ribociclib: CDK 4 ve 6 inhibitorü olup metastatik yada nüks meme ca olup , hormon reseptörü + ancak HER2-negatif olan hastalarda ilk tercih olan aromataz inhibitörlerinden letrazolun yanına 2.ilaç olarak eklendiğinde progresyon olmadan yaşam süresini uzattığı bulunmuştur. Bu çalışma yaklaşık olarak 700 hastada yapılmış olup Yan etkiler (febril nötropeni gibi) olmuş olsada hastaların %90 ı çalışmayı tamamlamıştır. 1
Gene 600 hastada yapılan bir çalışmadada letrazol yanına palbociclib eklenmiş olup ,benzer şekilde progresyonsuz sağ kalımı arttırdığı bulunmuştur. 2
Bu yenilikleri sayfamızda yorumlayabilirsiniz

bu yazımızda yeni çıkan ilaçlar hakkında bilgi vermekle beraber bu ilaçlar tarafımızca desteklenmekte yada onaylandığı anlamına gelmemektedir.

meme kanseri tedavisi başlığında güncel tedaviler hakkında da bilgiler bulabilirsiniz.

One thought on “2017 Meme Kanserinde ribociclib palbociclib

  • Aralık 19, 2017 tarihinde, saat 3:15 pm
    Permalink

    TŞK EDERİM BİLGİLER İÇİN .ANNEM İNVAZİV DUCTALMEME CA + AKCİĞER METASTAZ TANISI YENİ ALDI.YUKARIA ADI GEÇEN İLACA BAŞLAMAYI DÜŞÜNÜYOR DOKTORLAR .BU YÜZDEN TARAFIMA BU İLÇLA İLGİLİ DAHA FAZLA BİLGİ GÖNDEREBİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.İLGİNİZE ŞİMDİDEN TŞK EDERİM.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.